БУДПРОЕКТЕКСПЕРТИЗА

Подробиці публікації

Споруди, в яких простежується тяжіння до традицій народної архітектури

Споруди, в яких простежується тяжіння до традицій народної архітектури
byDorison Вересень 21, 2018

Церква Святого Василія

Церква Святого Василія Великого в Києві

Церква Святого Василія Великого побудована 19 травня 2002. Розташовується на схилі між Вознесенським узвозом та Петрівським яром, за адресою: Вознесінський узвіз, 7.  

Церква була спроектована відомим українським архітектором Ларисою Скорик у модерному стилі, при цьому органічно спираючись на прадавні українські сакрально-архітектурні традиції. Ідея архітектора полягала у тому що, силует храму мав нагадувати, з одного боку, дерев’яні церкви і дзвіниці українських Карпат, а з другого – башти фортечних укріплень і дитинців Київської Русі, які після Батиєвого нашестя й надалі зводили на землях Галицько-Волинського князівства, продовжуючи архітектурно-будівельні традиції Київської держави. Подібні вежові форми мала дерев’яна церква, фундамент якої розкопали на Вознесенському узвозі.

На мою думку, споруда є відображенням чудового прикладу застосування традицій народної архітектури у сучасній архітектурі України. Щодо власного відношення до реалізованого проекту, мушу визнати, що споруда дійсно досить модерна, чудово відповідає закладеній ідеї та символізму та, що досить важливо, відповідно вписується в оточення  навколишнього середовища.

Автор: Дудла Яна

Залишити відгук

Наші партнери