Post Details

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
byDorison Вересень 26, 2018

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Львові — греко-католицький храм на Сихові.

Це  – проект канадського архітектора українського походження Родослава Жука. Конструкція передбачала виконання робіт значною кількістю некваліфікованих працівників із метою залучення до будівнива добровольців. Церква збудована в 2000 році.

У проекті церкви Родослав Жук інтерпретував візантійську традицію за допомогою сучасних архітектурних форм, вписавши її в архітектурний ансамбль району. План церкви має типові риси візантійського храму, де можна прочитати квадратний хрест, притвор та апсиду. Об’ємне вирішення храму подібне до типових ритмічних композицій, притаманним народним українським церквам. В церкві український мотив підтриманий сучасним українським іконописом. Купола церкви розміщенні по діагоналі. Таке розміщення сягає ще архітектурної традиції Київської Русі. Архітектор не намагався відтворити культурну ідентичність знайомими стилістичними елементами. Родослав Жук зробив це за допомогою більш абстрактних і основних характеристик – ритмів і пропорцій компонентів простору, площин та мас.  У всіх своїх роботах, так само як і в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, майстер інтерпретує українську архітектуру, пристосовуючи її до чотирьох характеристик – місця, часу, людей та архітектури.

Я вважаю, що саме це вдалий приклад переосмислення народних традицій в сучасну архітектуру. З першого погляду важко назвати її народною, проте в цьому й річ – створювати нове, сучасне, зберігаючи в ньому риси архітектури предків.

Leave a comment

Наші партнери