БУДПРОЕКТЕКСПЕРТИЗА

Подробиці публікації

ПАВІЛЬЙОН НІМЕЧЧИНИ В БАРСЕЛОНІ

ПАВІЛЬЙОН НІМЕЧЧИНИ В БАРСЕЛОНІ
byDorison Серпень 15, 2019

Національні павільйони найбільших виставок минулого століття були символами країн. Одним з найцікавіших таких портретів, що уособлювали багатство, свободу і красу, є павільйон Німеччини, спроектований і побудований для Всесвітньої виставки в Іспанії в місті Барселона. Він і сьогодні є привабливою пам’яткою.

 

Інтернаціональний стиль, в якому виконана споруда, тоді вважався найсучаснішим напрямом. Творець павільйону – один з найяскравіших майстрів зодчества двадцятого століття Людвіг Міс ван дер Рое. Оригінальна споруда «прожила» всього три місяці. Після того, як виставка закрилася, будівля демонтували і відправили на батьківщину його творця. Там воно зникло. І тільки до кінця минулого століття архітектори Каталонії вирішили відновити павільйон за планами і фотознімках.Павільйон був побудований біля підніжжя гори.

Поєднання золотого онікса, чорного килима і червоного завіси було символом прапора Веймара. На килимі Міс ван дер Рое розташував композицію з меблів. Меблі створювалася спеціально для даної споруди і представляла собою витончені крісла, з обтягуванням з білої шкіри і прозорий стіл. За задумом творця крісла повинні були нагадувати трони короля і королеви.

Дивною особливістю будівлі є відсутність замкнутих приміщень і дверей. Центральним елементом композиції є мармурова скульптура Г. Кольбе «Танцівниця». Архітектор наполіг на тому, щоб в будівлі не було експонатів виставки. Таким чином, сам павільйон став експонатом. А після відновлення – музеєм.

Джерело:archi-story.ru
Залишити відгук

Наші партнери