БУДПРОЕКТЕКСПЕРТИЗА

Подробиці публікації

Кошторис – це ?

Кошторис – це ?
byDorison Серпень 27, 2019

Кошторисна документація в будівництві

       На етапі виконання проектної документації на будівництво об’єктів зазвичай розробляється кошторисна документація (далі – кошторис), як окремий розділ проектної документації.
Одним із ключових нормативно-правових актів, які на сьогоднішній день регулюють порядок складення кошторисної документаціє, є ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», яким визначаються основі положення щодо ціноутворення у будівництві – складення кошторисної документації. Даним стандартом регулюється система ціноутворення у будівництві, складання інвесторської кошторисної документації, визначення вартості будівництва тощо. Даним стандартом чітко визначено склад кошторисної документації залежно від стадії проектування та технічної складності об’єкта будівництва.
Кошторис складається для визначення вартості проекту будівництва загалом, а також окремих його частин, таких як: вартість проектних робіт, вартість експертизи проекту будівництва, вартість погоджень з уповноваженими органами проекту будівництва, а також вартість дозволів на будівництво, вартість будівельних матеріалів, оплата роботи різного роду робітників тощо.
Кошторис дозволяє не лише визначити вартість будівництва, а також в окремих випадках експертизою кошторисної документації визначається розмір частки участі замовника будівництва у розвитку інфраструктури кожного міста.
Кошторисна документація, як окремий розділ проектної документації, підлягає експертизі у випадку, якщо проект будівництва реалізується із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії залучення коштів державного бюджету. У випадку, якщо проектування та будівництво об’єкту фінансується з інших джерел, інвестор приймає рішення щодо необхідності експертизи кошторисної документації.

Залишити відгук

Наші партнери

Зворотній дзвінок